Klubben har fået en donation af Sparekassen Hobro Fonden

HOBRO: Hobro Cykleklub har fået en donation fra Sparekassen Hobro Fonden på 43.941 kroner, som er brugt til et 115 meter langt publikumshegn.

Cykleklubben arrangerer en del arrangementer i løbet af året og har været nødt til at låne hegn hos andre klubber. Det er nu slut med et hegn, som er placeret på to trailere, så det er nemt for klubbens frivillige at få frem og tilbage til klubbens arrangementer.

Udover den glæde publikumshegnet giver i Hobro Cykleklub, vil det også være muligt for alle andre foreninger i Mariagerfjord Kommune at få glæde af hegnet. Hobro Cykleklub låner nemlig hegnet ud til andre foreninger ganske gratis. Interesserede kan kontakte klubbens næstformand Thomas Wetter.

Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...